N-700AACLF2X5
BATT PACK 12.0V 700MAH NICAD
product image
N-700AACLF2X5 Picture
SeekIC No. : 002847479 Detail
N-700AACLF2X5: BATT PACK 12.0V 700MAH NICAD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N-700AACLF2X5
Battery Chemistry: Nickel Cadmium Rechargeability: Yes
Battery Cell Size: AA Number of Cells: 10
Voltage - Rated: 12V Capacity: 700mAh
Structure: Side to Side, 5 Rows x 2 Cells Dimensions : 12 mm x 9 mm x 2.5 mm
Capacity: 700mAh
Voltage - Rated: 12V
Number of Cells: 10
Structure: Side to Side, 5 Rows x 2 Cells
Size / Dimension: 2.76" L x 1.10" W x 1.91" H (70.0mm x 28.0mm x 48.5mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN-700AACLF2X5
Battery Cell SizeAA - Button Top
Number of Cells10
Voltage - Rated 12V