N80C188XL20
IC MPU 16BIT 5V 20MHZ 68PLCC
product image
N80C188XL20 Picture
SeekIC No. : 003514761 Detail
N80C188XL20: IC MPU 16BIT 5V 20MHZ 68PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N80C188XL20
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Intel
Logic Family : AUC Processor Type: 80C188
Features: XL suffix, 16-Bit Speed: 20MHz
Voltage: 5V Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 68-LCC (J-Lead) Supplier Device Package: 68-PLCC
Description
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tube
Voltage: 5V
Package / Case: 68-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package: 68-PLCC
Speed: 20MHz