NB12P00104JBB
Thermistors - NTC 100Kohms 5%
product image
NB12P00104JBB Picture
SeekIC No. : 00691631 Detail
NB12P00104JBB: Thermistors - NTC 100Kohms 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NB12P00104JBB
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Resistance : 100 KOhms Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Package / Case : 0805 Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.3 mm H
Packaging : Reel
Description
Current Rating :
Packaging : Reel
Resistance : 100 KOhms
Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.3 mm H
Package / Case : 0805
Parameters:
Technical/Catalog InformationNB12P00104JBB
VendorAVX Corporation
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C100K
B25/50-
B25/854220K
B25/100-
B0/50-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Resistance Tolerance5%
B Value Tolerance3%
Accuracy-
Power - Max120mW