NB21N50104JBB
Thermistors - NTC 100000ohms 0 5%
product image
NB21N50104JBB Picture
SeekIC No. : 00691205 Detail
NB21N50104JBB: Thermistors - NTC 100000ohms 0 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NB21N50104JBB
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Resistance : 100 KOhms Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Package / Case : 0603 Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.8 mm H
Packaging : Reel
Description
Current Rating :
Packaging : Reel
Resistance : 100 KOhms
Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Package / Case : 0603
Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.8 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationNB21N50104JBB
VendorAVX Corporation
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C100K
B25/50-
B25/854160K
B25/100-
B0/50-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Resistance Tolerance5%
B Value Tolerance3%
Accuracy-
Power - Max70mW