NC12M00223KBA
Thermistors - NTC 0805 22Kohm 10%
product image
NC12M00223KBA Picture
SeekIC No. : 00692126 Detail
NC12M00223KBA: Thermistors - NTC 0805 22Kohm 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NC12M00223KBA
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Resistance : 22 KOhms Tolerance : 10 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Package / Case : 0805 Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.3 mm H
Packaging : Reel
Description
Current Rating :
Packaging : Reel
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Resistance : 22 KOhms
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.3 mm H
Tolerance : 10 %
Package / Case : 0805
Parameters:
Technical/Catalog InformationNC12M00223KBA
VendorAVX Corporation
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C22K
B25/50-
B25/853950K
B25/100-
B0/50-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Resistance Tolerance10%
B Value Tolerance3%
Accuracy-
Power - Max120mW