NC12P00104JBB
Thermistors - NTC 0805 100Kohm 5%
product image
NC12P00104JBB Picture
SeekIC No. : 00691017 Detail
NC12P00104JBB: Thermistors - NTC 0805 100Kohm 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NC12P00104JBB
Quick Details
Resistance : 100 KOhms Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Package / Case : 0805 Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.5 mm H
Packaging : Reel
Resistance : 100 KOhms
Tolerance : 5 %
Package / Case : 0805
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.5 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationNC12P00104JBB
VendorAVX Corporation
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C100K
B25/50-
B25/854220K
B25/100-
B0/50-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Resistance Tolerance5%
B Value Tolerance3%
Accuracy-
Power - Max120mW