NC20MC0331JBA
Thermistors - NTC 1206 330ohm 5%
product image
NC20MC0331JBA Picture
SeekIC No. : 00691308 Detail
NC20MC0331JBA: Thermistors - NTC 1206 330ohm 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NC20MC0331JBA
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Resistance : 330 Ohms Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Package / Case : 1206 Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L x 0.5 mm H
Packaging : Reel
Description
Current Rating :
Packaging : Reel
Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Package / Case : 1206
Resistance : 330 Ohms
Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L x 0.5 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationNC20MC0331JBA
VendorAVX Corporation
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C330
B25/50-
B25/853910K
B25/100-
B0/50-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Resistance Tolerance5%
B Value Tolerance3%
Accuracy-
Power - Max240mW