NCP03YS110J05RL
Thermistors - NTC 0201 11ohms 5%
product image
NCP03YS110J05RL Picture
SeekIC No. : 00694964 Detail
NCP03YS110J05RL: Thermistors - NTC 0201 11ohms 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NCP03YS110J05RL
Quick Details
Resistance : 11 Ohms Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 0201 Current Rating : 9.5 mAmps
Dimensions : 0.3 mm W x 0.6 mm L Packaging : Reel
Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0201
Dimensions : 0.3 mm W x 0.6 mm L
Current Rating : 9.5 mAmps
Resistance : 11 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationNCP03YS110J05RL
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C11
B25/502750K
B0/50-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Resistance Tolerance5%
B Value Tolerance3%
Accuracy-
Power - Max100mW