NCP15WF104J03RC
Thermistors - NTC 100K OHM 5%
product image
NCP15WF104J03RC Picture
SeekIC No. : 00691194 Detail
NCP15WF104J03RC: Thermistors - NTC 100K OHM 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NCP15WF104J03RC
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Resistance : 100 KOhms Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 0402 Current Rating : 0.1 mAmp
Dimensions : 0.5 mm W x 1 mm L x 0.5 mm H Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Resistance : 100 KOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0402
Dimensions : 0.5 mm W x 1 mm L x 0.5 mm H
Current Rating : 0.1 mAmp
Parameters:
Technical/Catalog InformationNCP15WF104J03RC
VendorMurata Electronics North America
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C100K
B25/504250K
B25/85-
B25/100-
B0/50-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Resistance Tolerance5%
B Value Tolerance1%
Accuracy-
Power - Max100mW