NCP15XW332J03RC
Thermistors - NTC 3.3K OHM 5%
product image
NCP15XW332J03RC Picture
SeekIC No. : 00691397 Detail
NCP15XW332J03RC: Thermistors - NTC 3.3K OHM 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NCP15XW332J03RC
Quick Details
Resistance : 3.3 KOhms Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 0402 Current Rating : 0.55 mAmp
Dimensions : 0.5 mm W x 1 mm L x 0.5 mm H Packaging : Reel
Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT
Resistance : 3.3 KOhms
Package / Case : 0402
Dimensions : 0.5 mm W x 1 mm L x 0.5 mm H
Current Rating : 0.55 mAmp
Parameters:
Technical/Catalog InformationNCP15XW332J03RC
VendorMurata Electronics North America
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C3.3K
B25/503950K
B0/50-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Resistance Tolerance5%
B Value Tolerance3%
Accuracy-
Power - Max100mW