NCP303LSN32T1G
Voltage Detectors / Monitors 3.2V Detector w/Reset Low
product image
NCP303LSN32T1G Picture
SeekIC No. : 00595389 Detail
NCP303LSN32T1G: Voltage Detectors / Monitors 3.2V Detector w/Reset Low
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NCP303LSN32T1G
Quick Details
Number of Voltages Monitored : 1 Monitored Voltage : 3.2 V
Output Type : Open Drain Undervoltage Threshold : 3.136 V
Overvoltage Threshold : 3.264 V Accuracy : 2 %
Operating Supply Voltage : 0.8 V to 10 V Operating Supply Current : 0.5 uA
Number of Voltages Monitored : 1
Accuracy : 2 %
Operating Supply Voltage : 0.8 V to 10 V
Output Type : Open Drain
Monitored Voltage : 3.2 V
Undervoltage Threshold : 3.136 V
Overvoltage Threshold : 3.264 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationNCP303LSN32T1G
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Voltage - Threshold3.2V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C