NCP304LSQ45T1G
Voltage Detectors / Monitors 4.5V Detector w/Reset Low
product image
NCP304LSQ45T1G Picture
SeekIC No. : 00595405 Detail
NCP304LSQ45T1G: Voltage Detectors / Monitors 4.5V Detector w/Reset Low
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NCP304LSQ45T1G
Quick Details
Number of Voltages Monitored : 1 Monitored Voltage : 4.5 V
Output Type : CMOS Undervoltage Threshold : 4.41 V
Overvoltage Threshold : 4.59 V Accuracy : 2 %
Operating Supply Voltage : 0.8 V to 10 V Operating Supply Current : 1 uA
Number of Voltages Monitored : 1
Output Type : CMOS
Accuracy : 2 %
Operating Supply Voltage : 0.8 V to 10 V
Mounting Style : SMD/SMT
Monitored Voltage : 4.5 V
Undervoltage Threshold : 4.41 V
Overvoltage Threshold : 4.59 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationNCP304LSQ45T1G
VendorON Semiconductor
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
OutputPush-Pull, Totem Pole
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Voltage - Threshold4.5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C