NCP305LSQ33T1G
Voltage Detectors / Monitors 3.3V Detector w/Reset Low
product image
NCP305LSQ33T1G Picture
SeekIC No. : 00595688 Detail
NCP305LSQ33T1G: Voltage Detectors / Monitors 3.3V Detector w/Reset Low
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NCP305LSQ33T1G
Quick Details
Number of Voltages Monitored : 1 Monitored Voltage : 3.3 V
Output Type : Open Drain Undervoltage Threshold : 3.234 V
Overvoltage Threshold : 3.366 V Accuracy : 2 %
Operating Supply Voltage : 0.8 V to 10 V Operating Supply Current : 1 uA
Number of Voltages Monitored : 1
Accuracy : 2 %
Operating Supply Voltage : 0.8 V to 10 V
Output Type : Open Drain
Monitored Voltage : 3.3 V
Undervoltage Threshold : 3.234 V
Overvoltage Threshold : 3.366 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationNCP305LSQ33T1G
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Voltage - Threshold3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C