NCP305LSQ47T1G
Voltage Detectors / Monitors 4.7V Detector w/Reset Low
product image
NCP305LSQ47T1G Picture
SeekIC No. : 00595393 Detail
NCP305LSQ47T1G: Voltage Detectors / Monitors 4.7V Detector w/Reset Low
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NCP305LSQ47T1G
Quick Details
Number of Voltages Monitored : 1 Monitored Voltage : 4.7 V
Output Type : Open Drain Undervoltage Threshold : 4.606 V
Overvoltage Threshold : 4.794 V Accuracy : 2 %
Operating Supply Voltage : 0.8 V to 10 V Operating Supply Current : 1 uA
Number of Voltages Monitored : 1
Accuracy : 2 %
Operating Supply Voltage : 0.8 V to 10 V
Output Type : Open Drain
Monitored Voltage : 4.7 V
Undervoltage Threshold : 4.606 V
Overvoltage Threshold : 4.794 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationNCP305LSQ47T1G
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Voltage - Threshold4.7V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C