NCR100KR-73-12R
RES CARBON FILM 12 OHM 1W 10%
product image
NCR100KR-73-12R Picture
SeekIC No. : 004082057 Detail
NCR100KR-73-12R: RES CARBON FILM 12 OHM 1W 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NCR100KR-73-12R
Quick Details
Series: NCR Processor Series : LPC4357
Manufacturer: Yageo Resistance (Ohms): 12
Power (Watts): 1W Composition: Carbon Film
Features: Flame Proof, Non-Inductive Temperature Coefficient: -500ppm/°C
Tolerance: ±10% Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm) Height: -
Number of Terminations: 2
Resistance (Ohms): 12
Power (Watts): 1W
Series: NCR
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: -500ppm/°C
Size / Dimension: 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)