NDTS1203C
DC/DC Converters 12Vin 3.3Vout 909mA Isolated 3W 24 pin
product image
NDTS1203C Picture
SeekIC No. : 002715417 Detail
NDTS1203C: DC/DC Converters 12Vin 3.3Vout 909mA Isolated 3W 24 pin
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NDTS1203C
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 3 W
Input Voltage Range : 9 V to 18 V Input Voltage (nominal) : 12 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Output Current (Channel 1) : 909 mA Package / Case Size : DIP
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Package / Case Size : DIP
Output Power : 3 W
Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Input Voltage (nominal) : 12 V
Input Voltage Range : 9 V to 18 V
Output Current (Channel 1) : 909 mA