NDTS1205C
DC/DC Converters 12Vin 5Vout 600mA Isolated 3W 24 pin
product image
NDTS1205C Picture
SeekIC No. : 002715226 Detail
NDTS1205C: DC/DC Converters 12Vin 5Vout 600mA Isolated 3W 24 pin
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NDTS1205C
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 3 W
Input Voltage Range : 9 V to 18 V Input Voltage (nominal) : 12 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 600 mA Package / Case Size : DIP
Number of Outputs : 1
Output Current (Channel 1) : 600 mA
Product : Isolated
Package / Case Size : DIP
Output Power : 3 W
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Input Voltage (nominal) : 12 V
Input Voltage Range : 9 V to 18 V