NDTS2405C
DC/DC Converters 3W 24V to 5V
product image
NDTS2405C Picture
SeekIC No. : 002715393 Detail
NDTS2405C: DC/DC Converters 3W 24V to 5V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NDTS2405C
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 3 W
Input Voltage Range : 18 V to 36 V Input Voltage (nominal) : 24 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 600 mA Package / Case Size : DIP
Number of Outputs : 1
Output Current (Channel 1) : 600 mA
Product : Isolated
Package / Case Size : DIP
Output Power : 3 W
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Input Voltage (nominal) : 24 V
Input Voltage Range : 18 V to 36 V