NDTS4805C
DC/DC Converters 3W 48V to 5V
product image
NDTS4805C Picture
SeekIC No. : 002734517 Detail
NDTS4805C: DC/DC Converters 3W 48V to 5V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NDTS4805C
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 3 W
Input Voltage Range : 36 V to 72 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 600 mA Mounting Style : Through Hole
Package / Case Size : DIP
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Number of Outputs : 1
Output Current (Channel 1) : 600 mA
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Package / Case Size : DIP
Output Power : 3 W
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Mounting Style : Through Hole
Input Voltage Range : 36 V to 72 V