NDY1209C
DC/DC Converters 3W 9-18VIN 9V OUT Single Output
product image
NDY1209C Picture
SeekIC No. : 002734491 Detail
NDY1209C: DC/DC Converters 3W 9-18VIN 9V OUT Single Output
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NDY1209C
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 3 W
Input Voltage Range : 9 V to 18 V Input Voltage (nominal) : 12 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 9 V
Output Current (Channel 1) : 333 mA Package / Case Size : DIP
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Package / Case Size : DIP
Output Power : 3 W
Output Voltage (Channel 1) : 9 V
Output Current (Channel 1) : 333 mA
Input Voltage (nominal) : 12 V
Input Voltage Range : 9 V to 18 V