NL453232T-151J-PF
Power Inductors 150uH
product image
NL453232T-151J-PF Picture
SeekIC No. : 001173816 Detail
NL453232T-151J-PF: Power Inductors 150uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NL453232T-151J-PF
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 150 uH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 105 mAmps Maximum DC Resistance : 9 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Self Resonant Frequency : 5 MHz
Q Minimum : 40 Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 3.2 mm H
Shielding : Unshielded Termination Style : SMD/SMT
Description
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 150 uH
Shielding : Unshielded
Tolerance : 5 %
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 3.2 mm H
Q Minimum : 40
Maximum DC Current : 105 mAmps
Maximum DC Resistance : 9 Ohms
Self Resonant Frequency : 5 MHz