NL453232T-2R2J-PF
Power Inductors 2.2uH
product image
NL453232T-2R2J-PF Picture
SeekIC No. : 001173840 Detail
NL453232T-2R2J-PF: Power Inductors 2.2uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NL453232T-2R2J-PF
Quick Details
Inductance : 2.2 uH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 380 mAmps Maximum DC Resistance : 0.7 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Self Resonant Frequency : 55 MHz
Q Minimum : 50 Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 3.2 mm H
Shielding : Unshielded
Tolerance : 5 %
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 3.2 mm H
Q Minimum : 50
Inductance : 2.2 uH
Maximum DC Current : 380 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.7 Ohms
Self Resonant Frequency : 55 MHz