NL453232T-5R6J-PF
Power Inductors 5.6uH
product image
NL453232T-5R6J-PF Picture
SeekIC No. : 001174099 Detail
NL453232T-5R6J-PF: Power Inductors 5.6uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NL453232T-5R6J-PF
Quick Details
Inductance : 5.6 uH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 1.1 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Self Resonant Frequency : 33 MHz
Q Minimum : 50 Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 3.2 mm H
Shielding : Unshielded
Tolerance : 5 %
Maximum DC Resistance : 1.1 Ohms
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 3.2 mm H
Q Minimum : 50
Inductance : 5.6 uH
Maximum DC Current : 300 mAmps
Self Resonant Frequency : 33 MHz