NLCV25T-1R5M-PFR
Power Inductors 1.5uH
product image
NLCV25T-1R5M-PFR Picture
SeekIC No. : 001185482 Detail
NLCV25T-1R5M-PFR: Power Inductors 1.5uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NLCV25T-1R5M-PFR
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 1.5 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 435 mAmps Maximum DC Resistance : 0.42 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Self Resonant Frequency : 165 MHz
Q Minimum : 20 Dimensions : 2 mm W x 2.5 mm L x 1.8 mm H
Shielding : Unshielded Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 1007 (2518 metric)
Description
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Shielding : Unshielded
Inductance : 1.5 uH
Q Minimum : 20
Dimensions : 2 mm W x 2.5 mm L x 1.8 mm H
Maximum DC Resistance : 0.42 Ohms
Self Resonant Frequency : 165 MHz