NLV25T-180J-PF
RF Inductors 18uH 5%
product image
NLV25T-180J-PF Picture
SeekIC No. : 001210798 Detail
NLV25T-180J-PF: RF Inductors 18uH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NLV25T-180J-PF
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Inductance : 18 uH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 130 mAmps Maximum DC Resistance : 4.8 Ohms
Self Resonant Frequency : 24 MHz Q Minimum : 25
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Termination Style : SMD/SMT
Description
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Q Minimum : 25
Self Resonant Frequency : 24 MHz
Inductance : 18 uH
Maximum DC Current : 130 mAmps
Maximum DC Resistance : 4.8 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationNLV25T-180J-PF
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance18H
Tolerance±5%
Package / Case1008 (2520 metric)
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 130mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq25 @ 2.52MHz
Self Resonant Freq24MHz
DC Resistance (DCR)4.800 Ohm Max