NLV25T-6R8J-PF
RF Inductors 6.8uH 5%
product image
NLV25T-6R8J-PF Picture
SeekIC No. : 001211417 Detail
NLV25T-6R8J-PF: RF Inductors 6.8uH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NLV25T-6R8J-PF
Quick Details
Inductance : 6.8 uH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 165 mAmps Maximum DC Resistance : 2.7 Ohms
Q Minimum : 25 Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Q Minimum : 25
Inductance : 6.8 uH
Maximum DC Current : 165 mAmps
Maximum DC Resistance : 2.7 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationNLV25T-6R8J-PF
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance6.8H
Tolerance±5%
Type-
Current 165mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq25 @ 7.96MHz
Self Resonant Freq39MHz
DC Resistance (DCR)2.700 Ohm Max