NLV25T-R82J-PF
RF Inductors 0.82uH 5%
product image
NLV25T-R82J-PF Picture
SeekIC No. : 001211376 Detail
NLV25T-R82J-PF: RF Inductors 0.82uH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NLV25T-R82J-PF
Quick Details
Inductance : 820 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 260 mAmps Maximum DC Resistance : 1 Ohms
Q Minimum : 30 Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Q Minimum : 30
Maximum DC Resistance : 1 Ohms
Maximum DC Current : 260 mAmps
Inductance : 820 nH
Description
Parameters:
Technical/Catalog InformationNLV25T-R82J-PF
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance820nH
Tolerance±5%
Type-
Current 260mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq30 @ 25.2MHz
Self Resonant Freq260MHz
DC Resistance (DCR)1.000 Ohm Max