NLV32T-082J-PF
Common Mode Inductors (Chokes) 82 NH 5%
product image
NLV32T-082J-PF Picture
SeekIC No. : 001170184 Detail
NLV32T-082J-PF: Common Mode Inductors (Chokes) 82 NH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NLV32T-082J-PF
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 82 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 450 mAmps Maximum DC Resistance : 0.4 Ohms
Self Resonant Frequency : 900 MHz Q Minimum : 27
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Termination Style : SMD/SMT
Description
Impedance :
Package / Case :
Series :
Termination Style : SMD/SMT
Maximum DC Resistance : 0.4 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 450 mAmps
Inductance : 82 nH
Self Resonant Frequency : 900 MHz
Q Minimum : 27
Parameters:
Technical/Catalog InformationNLV32T-082J-PF
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance82nH
Tolerance±5%
Package / Case1210 (3225 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 450mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq27 @ 100MHz
Self Resonant Freq900MHz
DC Resistance (DCR)400.0 mOhm Max