NLV32T-5R6J-PF
Common Mode Inductors (Chokes) 5.6 UH 5%
product image
NLV32T-5R6J-PF Picture
SeekIC No. : 001170309 Detail
NLV32T-5R6J-PF: Common Mode Inductors (Chokes) 5.6 UH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NLV32T-5R6J-PF
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 5.6 uH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 200 mAmps Maximum DC Resistance : 1.6 Ohms
Self Resonant Frequency : 45 MHz Q Minimum : 30
Maximum DC Current : 200 mAmps
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 30
Self Resonant Frequency : 45 MHz
Inductance : 5.6 uH
Maximum DC Resistance : 1.6 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationNLV32T-5R6J-PF
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance5.6H
Tolerance±5%
Package / Case1210 (3225 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Self Resonant Freq45MHz
DC Resistance (DCR)1.600 Ohm Max