NMJ1215SC
DC/DC Converters DC/DC CONV 1W 12.15V Dual Output
product image
NMJ1215SC Picture
SeekIC No. : 002716398 Detail
NMJ1215SC: DC/DC Converters DC/DC CONV 1W 12.15V Dual Output
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NMJ1215SC
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 0.83 W
Input Voltage Range : 10.8 V to 13.2 V Input Voltage (nominal) : 12 V
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : +/- 15 V
Output Current (Channel 1) : 55 mA Output Voltage (Channel 2) : 15 V
Output Current (Channel 2) : +/- 33 mA Package / Case Size : SIP
Product : Isolated
Number of Outputs : 2
Package / Case Size : SIP
Input Voltage Range : 10.8 V to 13.2 V
Input Voltage (nominal) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 55 mA
Output Voltage (Channel 1) : +/- 15 V
Output Voltage (Channel 2) : 15 V
Output Current (Channel 2) : +/- 33 mA
Output Power : 0.83 W