NMSD200B01-7
MOSFET ARRAY N-MOSFET AND SCHTKY DIO SOT-363
product image
NMSD200B01-7 Picture
SeekIC No. : 00157934 Detail
NMSD200B01-7: MOSFET ARRAY N-MOSFET AND SCHTKY DIO SOT-363
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NMSD200B01-7
Mfg:
Diodes Inc.
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 60 V
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V Continuous Drain Current : 0.2 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 2000 mOhms Configuration : Single
Maximum Operating Temperature : + 150 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : SOT-363-6 Packaging : Reel
Description
Transistor Polarity : N-Channel
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V
Configuration : Single
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Drain-Source Breakdown Voltage : 60 V
Package / Case : SOT-363-6
Continuous Drain Current : 0.2 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 2000 mOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationNMSD200B01-7
VendorDiodes Inc (VA)
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Mounting TypeSurface Mount
FET PolarityN-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)60V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C200mA
Rds On (Max) @ Id, Vgs3.0 Ohm @ 50mA, 5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 50pF @ 25V
Power - Max200mW