NMV2409DAC
DC/DC Converters 24Vin 9Vout 111mA 3kVDC Iso 1W DIP
product image
NMV2409DAC Picture
SeekIC No. : 002749756 Detail
NMV2409DAC: DC/DC Converters 24Vin 9Vout 111mA 3kVDC Iso 1W DIP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NMV2409DAC
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 1 W
Input Voltage Range : 21.6 V to 26.4 V Input Voltage (nominal) : 24 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 9 V
Output Current (Channel 1) : 111 mA Mounting Style : Through Hole
Package / Case Size : DIP
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Output Power : 1 W
Package / Case Size : DIP
Output Voltage (Channel 1) : 9 V
Input Voltage Range : 21.6 V to 26.4 V
Input Voltage (nominal) : 24 V
Output Current (Channel 1) : 111 mA