NPH10S2405I
DC/DC Converters 10W 24V IN 5.1 OUT
product image
NPH10S2405I Picture
SeekIC No. : 002733545 Detail
NPH10S2405I: DC/DC Converters 10W 24V IN 5.1 OUT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NPH10S2405I
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 10 W
Input Voltage Range : 18 V to 36 V Input Voltage (nominal) : 24 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 1.96 A Package / Case Size : DIP
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Package / Case Size : DIP
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Input Voltage (nominal) : 24 V
Output Power : 10 W
Input Voltage Range : 18 V to 36 V
Output Current (Channel 1) : 1.96 A