NT3225SA-19.200000MHZ
OSC VCTCXO 19.200000 MHZ SMD
product image
NT3225SA-19.200000MHZ Picture
SeekIC No. : 003419891 Detail
NT3225SA-19.200000MHZ: OSC VCTCXO 19.200000 MHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NT3225SA-19.200000MHZ
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: NT3225SA Manufacturer: NDK
Type: VCTCXO Frequency: 19.2MHz
Function: - Output: -
Voltage - Supply: 3V Frequency Stability: ±2.5ppm
Power Dissipation : 175 W Operating Temperature: -30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max): 1.5mA Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height: 0.039" (1.00mm) Package / Case: 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Height: 0.039" (1.00mm)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function: -
Frequency: 19.2MHz
Frequency Stability: ±2.5ppm
Type: VCTCXO
Voltage - Supply: 3V
Operating Temperature: -30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max): 1.5mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationNT3225SA-19.200000MHZ
VendorNDK (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency19.2MHz
Package / CaseSMD 3.2mm x 2.5mm
PackagingDigi-Reel?
Supply Voltage3V
TypeTCXO
Frequency Stability±2.5ppm
Supply Current1.5mA
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names NT3225SA 19 200000MHZ