NTCLE100E3103GB0
Thermistors - NTC 10K OHM 2%
product image
NTCLE100E3103GB0 Picture
SeekIC No. : 00691319 Detail
NTCLE100E3103GB0: Thermistors - NTC 10K OHM 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NTCLE100E3103GB0
Mfg:
Vishay
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Resistance : 10 KOhms Tolerance : 2 %
Termination Style : Radial Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Dimensions : 3.3 mm Dia. x 3 mm W x 24 mm L x 3 mm H
Description
Package / Case :
Current Rating :
Packaging :
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Resistance : 10 KOhms
Tolerance : 2 %