NTCLE100E3103GT1
Thermistors - NTC NTC 10Kohms 2%
product image
NTCLE100E3103GT1 Picture
SeekIC No. : 00693489 Detail
NTCLE100E3103GT1: Thermistors - NTC NTC 10Kohms 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NTCLE100E3103GT1
Mfg:
Vishay/BC Components
Quick Details
Resistance : 10 KOhms Tolerance : 2 %
Termination Style : Radial Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Dimensions : 3 mm W x 3.3 mm L x 6 mm H Packaging : Bulk
Description
Package / Case :
Current Rating :
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Packaging : Bulk
Resistance : 10 KOhms
Tolerance : 2 %
Dimensions : 3 mm W x 3.3 mm L x 6 mm H