NTSD0XH103FE1B0
Thermistors - NTC 10k ohm +/-1% NTC for Temp Sensor
product image
NTSD0XH103FE1B0 Picture
SeekIC No. : 00691666 Detail
NTSD0XH103FE1B0: Thermistors - NTC 10k ohm +/-1% NTC for Temp Sensor
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NTSD0XH103FE1B0
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Resistance : 10 KOhms Tolerance : 1 %
Termination Style : Radial Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Current Rating : 0.38 mAmp Dimensions : 3 mm Dia. x 2 mm W
Packaging : Bulk
Description
Package / Case :
Termination Style : Radial
Tolerance : 1 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Packaging : Bulk
Resistance : 10 KOhms
Dimensions : 3 mm Dia. x 2 mm W