NX8045GB-12.288000MHZ
CRYSTAL 12.288000 MHZ 8PF SMD
product image
NX8045GB-12.288000MHZ Picture
SeekIC No. : 003411618 Detail
NX8045GB-12.288000MHZ: CRYSTAL 12.288000 MHZ 8PF SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NX8045GB-12.288000MHZ
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: NX8045GB Manufacturer: NDK
Type: MHz Crystal Frequency: 12.288MHz
Frequency Stability: ±50ppm Frequency Tolerance: ±50ppm
Load Capacitance: 8pF ESR (Equivalent Series Resistance): 80 Ohm
Operating Mode: Fundamental Operating Temperature: -10°C ~ 70°C
Ratings: - Mounting Type: Surface Mount
Packaging : Reel - 7 in Package / Case: 2-SMD
Size / Dimension: 0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm) Height: 0.079" (2.00mm)
Description
Type: MHz Crystal
Frequency Stability: ±50ppm
Operating Mode: Fundamental
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Digi-Reel®Alternate Packaging
Frequency: 12.288MHz
ESR (Equivalent Series Resistance): 80 Ohm
Height: 0.079" (2.00mm)
Frequency Tolerance: ±50ppm
Package / Case: 2-SMD
Load Capacitance: 8pF
Size / Dimension: 0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)
Series: NX8045GB
Manufacturer: NDK
Parameters:
Technical/Catalog InformationNX8045GB-12.288000MHZ
VendorNDK (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency12.288MHz
Load Capacitance8pF
Package / Case8.0mm x 4.5mm
PackagingDigi-Reel?
Frequency Tolerance±50ppm
Mounting TypeSurface Mount
Operating ModeFundamental
TypeQuartz
Lead Free StatusLead Free Compliant by Exemption
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names NX8045GB 12 288000MHZ