NZ2520SA-41.360MHZ
OSCILLATOR 41.360 MHZ SMD
product image
NZ2520SA-41.360MHZ Picture
SeekIC No. : 003417934 Detail
NZ2520SA-41.360MHZ: OSCILLATOR 41.360 MHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NZ2520SA-41.360MHZ
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: NZ2520SA Manufacturer: NDK
Type: XO (Standard) Frequency: 41.36MHz
Function: Standby (Power Down) Maximum DC Collector Current : 1.59 A
Output: CMOS Voltage - Supply: 2.5V
Frequency Stability: ±30ppm Operating Temperature: -10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max): 8mA Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height: 0.035" (0.90mm) Package / Case: 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Description
Type: XO (Standard)
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Output: CMOS
Voltage - Supply: 2.5V
Current - Supply (Max): 8mA
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height: 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability: ±30ppm
Function: Standby (Power Down)
Packaging: Cut Tape (CT)
Manufacturer: NDK
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C
Frequency: 41.36MHz
Series: NZ2520SA
Parameters:
Technical/Catalog InformationNZ2520SA-41.360MHZ
VendorNDK
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency41.36MHz
Package / CaseSMD 2.5mm x 2.0mm
PackagingTape & Reel (TR)
Supply Voltage2.5V
TypeStandard
Frequency Stability±30ppm
Supply Current8mA
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names NZ2520SA 41 360MHZ