NZ2520SA-7.600000MHZ
OSCILLATOR 7.600000 MHZ SMD
product image
NZ2520SA-7.600000MHZ Picture
SeekIC No. : 003417937 Detail
NZ2520SA-7.600000MHZ: OSCILLATOR 7.600000 MHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NZ2520SA-7.600000MHZ
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: NZ2520SA Manufacturer: NDK
Type: XO (Standard) Frequency: 7.6MHz
Function: Standby (Power Down) Maximum DC Collector Current : 1.59 A
Output: CMOS Voltage - Supply: 2.5V
Frequency Stability: ±30ppm Operating Temperature: -10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max): 3.5mA Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height: 0.035" (0.90mm) Package / Case: 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Output: CMOS
Voltage - Supply: 2.5V
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height: 0.035" (0.90mm)
Current - Supply (Max): 3.5mA
Frequency Stability: ±30ppm
Manufacturer: NDK
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C
Series: NZ2520SA
Frequency: 7.6MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationNZ2520SA-7.600000MHZ
VendorNDK (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency7.6MHz
Package / CaseSMD 2.5mm x 2.0mm
PackagingDigi-Reel?
Supply Voltage2.5V
TypeStandard
Frequency Stability±30ppm
Supply Current4.5mA
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names NZ2520SA 7 600000MHZ