NZ2520SB-44.000000MHZ
OSCILLATOR 44.000000 MHZ 3V SMD
product image
NZ2520SB-44.000000MHZ Picture
SeekIC No. : 003422052 Detail
NZ2520SB-44.000000MHZ: OSCILLATOR 44.000000 MHZ 3V SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NZ2520SB-44.000000MHZ
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: NZ2520SB Manufacturer: NDK
Type: XO (Standard) Frequency: 44MHz
Function: Standby (Power Down) Maximum DC Collector Current : 1.59 A
Output: CMOS Voltage - Supply: 3V
Frequency Stability: ±30ppm Operating Temperature: -10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max): 6mA Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height: 0.035" (0.90mm) Package / Case: 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Output: CMOS
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency: 44MHz
Current - Supply (Max): 6mA
Height: 0.035" (0.90mm)
Voltage - Supply: 3V
Frequency Stability: ±30ppm
Function: Standby (Power Down)
Packaging: Cut Tape (CT)
Series: NZ2520SB
Manufacturer: NDK
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C
Parameters:
Technical/Catalog InformationNZ2520SB-44.000000MHZ
VendorNDK (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency44MHz
Package / CaseSMD 2.5mm x 2.0mm
PackagingDigi-Reel?
Supply Voltage3V
Type-
Frequency Stability±30ppm
Supply Current6mA
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names NZ2520SB 44 000000MHZ