NZL5V6ATT1
TVS ZENER DUAL 5.6V SC75-3
product image
NZL5V6ATT1 Picture
SeekIC No. : 003002835 Detail
NZL5V6ATT1: TVS ZENER DUAL 5.6V SC75-3
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NZL5V6ATT1
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: ON Semiconductor
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 3V Voltage - Breakdown: 5.3V
Power (Watts): - Recovery Time : 200 ns
Polarization: 2 Channel Array - Unidirectional Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: SC-75, SOT-416 Supplier Device Package: SC-75, SOT-416
Description
Series: -
Mounting Type: Surface Mount
Power (Watts): -
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 3V
Polarization: 2 Channel Array - Unidirectional
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Breakdown: 5.3V
Package / Case: SC-75, SOT-416
Manufacturer: ON Semiconductor
Supplier Device Package: SC-75, SOT-416
Features:
• SC−75 Package Allows Two Separate Unidirectional Configurations
• Low Leakage < 1A @ 3 Volt
• Breakdown Voltage: 5.3−5.9 Volt @ 1 mA
• Low Capacitance (40 pF typical between terminals)