OFC5DJ3BS-020.0M
OSC OCXO 20.0000MHZ 5.0V SMD
product image
OFC5DJ3BS-020.0M Picture
SeekIC No. : 003415051 Detail
OFC5DJ3BS-020.0M: OSC OCXO 20.0000MHZ 5.0V SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
OFC5DJ3BS-020.0M
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: OFC5DJ3BS Manufacturer: Connor-Winfield
Type: OCXO Frequency: 20MHz
Function: - Output: Sine Wave
Voltage - Supply: 5V Frequency Stability: ±20ppb
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C Packaging : Reel
Current - Supply (Max): - Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 1.200" L x 1.000" W (30.48mm x 25.40mm)
Height: 0.500" (12.70mm) Package / Case: 16-SMD (13 Pad), No Lead (DFN, LCC)
Description
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Supply: 5V
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Frequency: 20MHz
Function: -
Packaging: Tray
Current - Supply (Max): -
Type: OCXO
Height: 0.500" (12.70mm)
Manufacturer: Connor-Winfield
Frequency Stability: ±20ppb
Series: OFC5DJ3BS
Output: Sine Wave
Size / Dimension: 1.200" L x 1.000" W (30.48mm x 25.40mm)