OPA2134UA/2K5
Audio Amplifiers SoundPlus Hi-Perf Aud Oper Amp
product image
OPA2134UA/2K5 Picture
SeekIC No. : 00306776 Detail
OPA2134UA/2K5: Audio Amplifiers SoundPlus Hi-Perf Aud Oper Amp
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
OPA2134UA/2K5
Mfg:
Texas Instruments
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Common Mode Rejection Ratio (Min) : 86 dB Operating Supply Voltage : 36 V
Supply Current : 10 mA Maximum Operating Temperature : + 85 C
Description
Product :
Output Power :
Output Type :
Available Set Gain :
THD plus Noise :
Maximum Power Dissipation :
Package / Case : SOIC-8
Operating Supply Voltage : 36 V
Supply Current : 10 mA
Common Mode Rejection Ratio (Min) : 86 dB
Parameters:
Technical/Catalog InformationOPA2134UA/2K5
VendorTexas Instruments (VA)
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Package / Case8-SOIC (3.9mm Width)
TypeClass AB
Output Type2-Channel (Stereo)
Voltage - Supply5 V ~ 36 V, ±2.5 V ~ 18 V