OPA2343EA/2K5G4
Operational Amplifiers - Op Amps Single-Supply Rail-to-Rail
product image
OPA2343EA/2K5G4 Picture
SeekIC No. : 00297662 Detail
OPA2343EA/2K5G4: Operational Amplifiers - Op Amps Single-Supply Rail-to-Rail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
OPA2343EA/2K5G4
Quick Details
Number of Channels : 2 Common Mode Rejection Ratio (Min) : 54 dB
Input Offset Voltage : 8 mV Input Bias Current (Max) : 10 pA
Operating Supply Voltage : 5.5 V Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : MSOP-8 Slew Rate : 6 V/us
Shutdown : No Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : Reel
Description
Output Current :
Input Bias Current (Max) : 10 pA
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Number of Channels : 2
Package / Case : MSOP-8
Shutdown : No
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Operating Supply Voltage : 5.5 V
Common Mode Rejection Ratio (Min) : 54 dB
Input Offset Voltage : 8 mV
Slew Rate : 6 V/us
Parameters:
Technical/Catalog InformationOPA2343EA/2K5G4
Number of Circuits2 - Dual
Package / Case8-MSOP, Micro8?, 8-uMAX, 8-uSOP,
Slew Rate6 V/s
Gain Bandwidth Product5.5MHz
Current - Supply850A
Current - Output / Channel50mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)2.5 V ~ 5.5 V
Output TypeRail-to-Rail
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias0.2pA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage - Input Offset2000V