OSTTG1001500
TERM BLOCK 5MM 45 DEG 10POS PCB
product image
OSTTG1001500 Picture
SeekIC No. : 003398098 Detail
OSTTG1001500: TERM BLOCK 5MM 45 DEG 10POS PCB
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
OSTTG1001500
  • Qty
  • 0~36
Quick Details
Series: OSTTG Manufacturer: On Shore Technology Inc
Number of Levels: 1 Positions Per Level: 10
Pitch: 0.197" (5.00mm) Mating Orientation: 45° (135°) Angle with Board
Current: 10A Off-State Capacitance CO : 20 pF to 30 pF
Voltage: 300V Wire Gauge: 12-22 AWG
Mounting Type: Through Hole Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp
Features: Interlocking (Side) Color: Green
Description
Number of Levels: 1
Mounting Type: Through Hole
Features: Interlocking (Side)
Packaging: Bulk
Current: 10A
Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp
Color: Green
Pitch: 0.197" (5.00mm)
Voltage: 300V
Mating Orientation: 45° (135°) Angle with Board
Positions Per Level: 10
Manufacturer: On Shore Technology Inc
Series: OSTTG
Wire Gauge: 12-22 AWG
Parameters:
Technical/Catalog InformationOSTTG1001500
VendorOn Shore Technology Inc
CategoryConnectors
ColorGreen
Current 10A
FeaturesSide Stacking (Interlocking)
Mounting TypeThrough Hole
Pitch0.197" (5.00mm)
Terminal Block TypeWire to Board
TerminationScrew
Voltage300V