OSTVZ035080
PLUGGABLE CONN HEADER 3PS 5.08MM
product image
OSTVZ035080 Picture
SeekIC No. : 003388038 Detail
OSTVZ035080: PLUGGABLE CONN HEADER 3PS 5.08MM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
OSTVZ035080
  • Qty
  • 0~45
Quick Details
Breakover Voltage VBO : 300 V Series: OSTVZ
Manufacturer: On Shore Technology Inc Terminal Block Type: Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Positions Per Level: 3 Pitch: 0.200" (5.08mm)
Number of Levels: 1 Header Orientation: Vertical
Plug Wire Entry: - Termination: Solder
Wire Gauge: - Current: 7A
Voltage: 300V Mounting Type: Through Hole
Features: Flange Color: Gray
Description
Number of Levels: 1
Header Orientation: Vertical
Plug Wire Entry: -
Termination: Solder
Wire Gauge: -
Voltage: 300V
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Bulk
Terminal Block Type: Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Positions Per Level: 3
Features: Flange
Manufacturer: On Shore Technology Inc
Current: 7A
Color: Gray
Series: OSTVZ
Parameters:
Technical/Catalog InformationOSTVZ035080
VendorOn Shore Technology Inc
CategoryConnectors
Pitch0.200" (5.08mm)
Terminal Block TypeHeader, Male Pin, Shrouded (4 Side)
ColorGray
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesFlange
TerminationSolder
Mating OrientationVertical with Board
Current 7A
Voltage300V