P1330R-152K
Power Inductors 1.5uH 10%
product image
P1330R-152K Picture
SeekIC No. : 001178252 Detail
P1330R-152K: Power Inductors 1.5uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
P1330R-152K
Mfg:
API Delevan
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 1.5 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 2.03 Amps Maximum DC Resistance : 0.043 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 0.125 in W x 0.325 in L x 0.145 in H
Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Inductance : 1.5 uH
Maximum DC Resistance : 0.043 Ohms
Dimensions : 0.125 in W x 0.325 in L x 0.145 in H
Maximum DC Current : 2.03 Amps
Parameters:
Technical/Catalog InformationP1330R-152K
VendorAPI Delevan Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.5H
Tolerance±10%
Package / Case0.312" L x 0.115" W x 0.135" H (7.94mm x 2.92mm x 3.43mm)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 2.03A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)43.00 mOhm Max