P223-100.0M
OSC 100.0000MHZ 3.3V LVPECL SMD
product image
P223-100.0M Picture
SeekIC No. : 003418579 Detail
P223-100.0M: OSC 100.0000MHZ 3.3V LVPECL SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
P223-100.0M
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: P Manufacturer: Connor-Winfield
Type: XO (Standard) Frequency: 100MHz
Function: Tri-State (Output Enable) Output: LVPECL
Voltage - Supply: 3.3V Frequency Stability: ±50ppm
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Packaging : Tray
Current - Supply (Max): 90mA Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height: 0.059" (1.50mm) Package / Case: 6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Description
Type: XO (Standard)
Function: Tri-State (Output Enable)
Voltage - Supply: 3.3V
Frequency Stability: ±50ppm
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency: 100MHz
Package / Case: 6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Packaging: Bulk
Height: 0.059" (1.50mm)
Current - Supply (Max): 90mA
Output: LVPECL
Manufacturer: Connor-Winfield
Series: P
Parameters:
Technical/Catalog InformationP223-100.0M
VendorConnor-Winfield
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency100MHz
Package / CaseSMD 7.5mm x 5mm
PackagingTape (no reel)
Supply Voltage3.3V
TypeStandard
Frequency Stability±50ppm
Supply Current90mA