P6KE33CA/1
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 33V Bidirect
product image
P6KE33CA/1 Picture
SeekIC No. : 00260364 Detail
P6KE33CA/1: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 33V Bidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
P6KE33CA/1
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Bidirectional Clamping Voltage : 45.7 V
Operating Voltage : 28.2 V Package / Case : DO-15
Breakdown Voltage : 31.4 V Peak Surge Current : 13.1 A
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Maximum Operating Temperature : + 175 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Bulk
Description
Channels :
Termination Style :
Capacitance :
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Packaging : Bulk
Package / Case : DO-15
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Operating Voltage : 28.2 V
Breakdown Voltage : 31.4 V
Clamping Voltage : 45.7 V
Peak Surge Current : 13.1 A